Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Odpad

Tak, ako každý rok aj tento sa opakuje ten istý obraz – odpad, ktorý je všade okolo nás. Plné priekopy plastov popri cestách, nové skládky odpadu v obci aj na mieste, kde by to človek nečakal. Občan sa ešte stále nepoučil, že životné prostredie – príroda tu nie je len pre neho, ale hlavne pre budúce generácie. Bude to ich miesto pre život, ale aké, to závisí len od nás.

Obec aj tento rok pristúpila k čisteniu svojho katastrálneho územia od odpadu popri cestách. Ako prvé sme začali s čistením od Pukanca smerom do dediny. Odpadu bolo požehnane, o čom svedčí aj nasledovná fotodokumentácia. Na čistenie priestranstva pred starou pálenicou, ktoré bolo zarastené náletom a hlavne zanosené odpadom sa podujal pán Ernest Šándor, ktorému je potrebné poďakovať za prácu, ktorú odviedol. Množstvo odpadu, ktoré odtiaľ priviezol na dvor obecného úradu je možné vidieť na uvedených záberoch, bolo to 2100 l.

28.3.2019 sme pokračovali v čistením jarkov pri ceste smerom od strelnice do Devičian. Vzhľadom na množstvo odpadu nám z odvozom pomáhal p. Jožko Majsniar s jeho unikátnym traktorom, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

OÚ Devičany.

Návrat na vrch stránky
Translate »